JAVNO SAOPĆENJE O OSUDI INCIDENTA SKRNAVLJENJA SPOMEN-OBILJEŽJA ŽRTVAMA FAŠIZMA U ZAVIDOVIĆIMA

21.04.2017.

 Zgrada Općine Zavidovići

Općinski načelnik upućuje Javno saopćenje o osudi incidenta skrnavljenja spomen-obilježja žrtvama fašizma u Zavidovićima, koje glasi:

"U skladu sa jasnim i trajnim opredjeljenjem Općine Zavidovići da sa građanima i drugim subjektima gradi stabilnu, prosperitetnu i za život ugodnu društvenu zajednicu bez tolerancije prema incidentima motivisanim predrasudama, o s u đ u j e m o crtanje simbola „kukastog križa“ što su, za sada nepoznati počinioci, u ovom slučaju učinili na gradskom spomen-obilježju žrtvama fašizma „udarivši“ na čast i dostojanstvo svakog slobodoljubivog građanina naše općine.

Simbol nacizma/fašizma kao ni bilo koji drugi simbol i djelo koje svojim sadržajem šalje poruku netolerancije i mržnje, nepoštivanja tradicije i kulture našeg društva, bez obzira na mjesto, vrijeme i način isticanja - za općinu Zavidovići su neprihvatljivi i ne smiju proći bez osude.

Očekujemo od nadležnih institucija da i u ovom slučaju otkriju počinioce i poduzmu zakonom predviđene mjere."

PREUZIMANJE: - Javno saoćenje o osudi incidenta

Podjelite ovu vijest: