POTPISAN PROTOKOL O SARADNJI OPĆINE ZAVIDOVIĆI I INDIJSKE KOMPANIJE JAYA MOTORS

12.04.2017.

DSC 1175 1

Dana 10.04.2017. godine općinu Zavidovići posjetila je delegacija iz uprave privrednog društva Jaya Motors iz Indije. Jaya Motors je kompanija sa dobrom reputacijom u proizvodnji dijelova za motorna vozila. Zainteresovanost za saradnju sa općinom Zavidovići javila se preko udruženja „GEOPA“ iz Zenice. Toplu dobrodošlicu delegaciji iz Indije u sastavu Gehlot Virender Singh i Sheoran Tosh Kumar poželio je načelnik općine Hašim Mujanović, te je upriličen sastanak u prostorijama Općine Zavidovići. Potencijalni investitori su izrazili zainteresovanost za moguće otvaranje pogona za proizvodnju traktora. Nakon toga investitori su upoznati sa potencijalima kojima raspolaže naša općina, te su se uputili u obilazak nekih od proizvodnih pogona na području naše općine. Došlo se do zaključka da se sa pokretanjem ovakvog vida proizvodnje otvaraju nove mogućnosti i potrebe za razvoj srodnih malih i srednjih preduzeća. Kao rezultat provedenih aktivnosti potpisan je Protokol o saradnji i namjeri njihovog investiranja u našu općinu. Naposlijetku, načelnik je izrazio interes za buduću saradnju, te je obećao da će im pružiti svu potrebnu podršku.

 DSC 1178 1

DSC 1184 1

 DSC 1200 1

 

Podjelite ovu vijest: