ODRŽANA PANEL DISKUSIJA „ULOGA LOKALNE ZAJEDNICE U EVROPSKOJ UNIJI-FONDOVI EVROPSKE UNIJE ZA RAZVOJ LOKALNIH ZAJEDNICA“

DSC 1130

U organizaciji evropskog pokreta u Bosni i Hercegovini, održana je panel diskusija pod nazivom „Uloga lokalne zajednice u EU- Fondovi EU za razvoj lokalnih zajednica“. Panel diskusija održana je u Velikoj sali Općine Zavidovići 13.03.2017. godine sa početkom u 9, 30 sati. Prije početka diskusije, u Kabinetu općinskog načelnika održan je i sastanak savjetnika za politička i ekonomska pitanja EU u BiH, Olafa Deussena sa općinskim načelnikom, Hašimom Mujanovićem,  pomoćnicima općinskog načelnika i predsjedavajućim općinskog vijeća Redžom Seferovićem. Općinski načelnik je rekao da mu je izuzetna čast i zadovoljstvo ugostiti predstavnike EU naročito u današenjem vremenu kada se sve radi kako bi BiH ispunila sve zadane uvjete i postala punopravna članica EU. Teme koje su bile sastavni dio panel diskusije bile su vezane za razvoj i stabilnost lokalne zajednice kao početak svih projekata i programa koje vode ka uređenju države. Veliki broj učesnika, predstavnika političkih partija, vijećnika, privrednika, predstavnika romskih udruženja, predstavnika nevladinih organizacija direktora javnih ustanova i mnogi drugi odazvali su se današnjoj diskusiji na kojoj su imali priliku postaviti pitanja vezana za razvoj naše lokalne zajednice i proces apliciranja na određene projekte koje finansira EU. Predstavnici EU su istakli kako im je drago biti dio ovakvog skupa na kojem mogu kroz interakciju prenijeti vlastita iskustva i pomoći našoj općini u njenom daljnjem razvoju ka EU. Ono što je od ključnog značaja jeste napsutiti političike okvire i bazirati se na ekonomski razvoj i poduzetništvo, poručili su predstavnici EU. Općinski načelnik, Hašim Mujanović se zahvalio prisutnima koji su našli slobodnog vremena i došli da poslušaju savjete današnjih predavača ali i predstavnicima EU i Evropskog pokreta koji su prepoznali općinu Zavidovići kao lokalnu zajednicu koja ima potencijala za razvoj ali nema kapaciteta da to sama postigne. Nadam se da ovo nije posljednja prilika i da će ih u budućnosti biti još više te da će naša općina Zavidovići u budućnosti biti pogodno tlo za privredni i ekonomski razvoj, koji nam je svima u cilju rekao je općinski načelnik, Hašim Mujanović na kraju diskusije. Nakon toga upriličena je i posjeta i održan čas u Prvoj osnovnoj školi na temu „Mladi u Evropskoj uniji“ kao i posjeta kompaniji „ZIKO“ kao jednoj od uspješnih privrednih firmi na području naše općine.  

 

DSC 1125

DSC 1128

DSC 1135

DSC 1139

Podjelite ovu vijest: